AC Soket Tipi Şarj İstasyonu

AC Şarj istasyonları; ticari ve ev tipi şarj istasyonu olarak kullanılabilir. Evlere, işyerlerine, AVM’lere, otoparklara, otellere, restoranlara, zincir marketlere, benzin istasyonlarına,  plazalara ve  konutlara kolaylıkla AC Şarj İstasyonu kurulumu yapılır.

Estasyon AC Şarj İstasyonu Özellikleri

Türkiye’nin önde gelen elektrikli şarj istasyonu ağlarından biri olan Estasyon, AC ve DC şarj istasyonları ile pek çok noktada aktif hizmet vermektedir. 

AC Şarj İstasyonu Teknik Özellikler

  • Soket Tip 2

  • AC (22 kW) : 4-4,5 saat Şarj Süresi*

  • AC (7kW &11kW) : 8 saat Şarj Süresi*

  • 3,5’’ renkli ekran 

  • Ara Yüz OCPP 1,5 / OCPP 1,6J / OCPP 2,0

  • Ödeme APP/RFID

  • Basit ve anlaşılabilir arayüz 

*Otomobil markalarına göre birim zamandaki enerji aktarım miktarları değişkenlik göstermektedir. Belirtilen değerler, ortalama değerlerdir.

Cihaz kurulumu yapıldıktan sonra ödemelerinizi uygulama üzerinden veya RFID kartlar ile temassız bir şekilde yapabilirsiniz. Üstelik Estasyon kart sahipleri, Estasyon servislerinden ve kullanıcılarına özel hizmetlerden faydalanabilir. 

Estasyon mobil uygulaması üzerinden kullanıcılar; istasyon noktaları, şarj ünitelerinin uygunlukları, tarifeler, şarj işlemine dair tarih, süre, bedel ve enerji aktarım miktarı gibi verilere anında erişebilir.

AC Şarj İstasyonu Fiyatları 

Estasyon olarak sahadaki alt yapı, markalama ve uçtan uca montaj hizmetleri ile istasyonlarınız anahtar teslim olarak faaliyete hazır hale getirilmektedir.

AC şarj istasyonlarının fiyatlarını belirleyen temel gider kalemleri ise şu şekildedir:

  • Ünite maliyeti

  • Altyapı maliyeti

  • Markalama maliyeti

Elektrikli araba AC Şarj İstasyon alanları bireysel ya da kurumsal tüm müşterilere hizmet vermeye açık, işletmesi markamıza ait olmak üzere yapılandırılmaktadır.

Bayilik talebiniz varsa; istasyon için gerekli altyapı, montaj, markalama ve idari izinleri dahil olmak üzere uçtan uca kurgulanıp faaliyete hazır konuma getirilmektedir.

Görüldüğü üzere AC Şarj İstasyonları fiyatlarını etkileyen pek çok etken söz konusu. Seçeceğiniz kullanım tipine göre size en uygun fiyat çalışması için bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

AC Şarj İstasyonu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Günümüz dünyasında, elektrikli araçların hızlı bir şekilde yayılmasıyla elektrikli şarj istasyonlarına duyulan ihtiyaç da büyük ölçüde artış gösterdi. Akaryakıt istasyonlarının aksine, elektrikli araç şarj istasyonlarını evlere dahi kurabilmek mümkündür. Bu da elektrikli araç sahiplerine rahatlıkla araçlarını şarj edebilme olanağı sunmuştur. Ancak giderek daha yaygın hale gelen AC şarj istasyonları hakkında merak edilen pek çok soru var. AC şarj istasyonları hakkında merak edilen soruları sizler için yanıtladık. 

AC Şarj Nedir?

AC şarj istasyonu ya da diğer adıyla alternatif akım şarj istasyonları, şebekeden gelen akımı, elektrikli araçlarda yer alan bir dönüştürücü sayesinde doğrusal akıma çeviren ve araç bataryasına ileten bir şarj teknolojisi olarak tanımlanabilir. 

AC Hızlı Şarj Ünitesi Nasıl Çalışır?

AC hızlı şarj üniteleri, 22 kW düzeylerine ulaşan çıkış gücüyle, elektrikli araçların şarj edilmesini sağlar. 

AC Şarj İstasyonu Kurulumu İçin Neler Gerekir?

AC şarj istasyonu kurmak için “şarj ağı işletmeciliği lisansı” gerekir. Bu da Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından sağlanır. Detaylı bilgi için AC Şarj İstasyonu kurulumu ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Elektrikli Arabalar İçin AC Şarj Süresi Ne Kadar?

AC şarj istasyonları; ticari istasyon ve ev tipi şarj istasyonu olmak üzere ikiye ayrılır. Ev tipi AC şarj ünitelerinde şarj süresi ortalama 8 saat; ticari AC şarj istasyonları için de ortalama 4 saat olarak hesaplanır.  Daha önce değindiğimiz gibi otomobil markalarına ve bataryaya göre birim zamandaki enerji aktarım miktarları değişkenlik gösterir. Tüm marka ve modellerin AC Şarj süresini öğrenmek için şarj süresi hesaplama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Eve AC Şarj İstasyonu Kurulabilir mi?

AC şarj istasyonları, ev tipi şarj istasyonları olarak da bilinir. Bu yüzden evler de dahil olmak üzere istenilen her yere elektrikli otomobil AC şarj istasyonları  kurulabilir. 

AC Şarj İstasyonlarını Nasıl Bulurum?

Estasyon web sitesinde yer alan “estasyonlar” sekmesinden, elektrikli şarj istasyonları haritasını görüntüleyebilirsiniz.Sorularınız İçin

Her zaman daha iyi bir hizmet sunmak için kendimizi geliştiriyor ve görüşlerinizi önemsiyoruz.

Bize Ulaşın 0850 205 44 22
contact-us

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Estasyon ve hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen iletişime geçin.