DC Soket Hızlı Şarj İstasyonu

DC Şarj İstasyonları şarj süresi esnasında harici bir dönüştürücüye ihtiyaç duymayan istasyonlardır. AC/ DC dönüştürücü DC Hızlı Şarj istasyonu içerisinde bulunur ve bu da şarj süresini oldukça kısaltır. 

AVM’lere, otoparklara, otellere, restoranlara, zincir marketlere, benzin istasyonlarına, otoyol kenarları ve dinlenme tesisleri gibi hızlı şarja ihtiyaç duyulan yerlere DC Şarj İstasyonu kurulumu yapılabilir.

DC Şarj İstasyonu Özellikleri

DC hızlı şarj istasyonu elektrikli araçlar için yaklaşık 120 kW güç sağlar. Bu güç, araçları ortalama yarım saatte tam dolu hale getirir. Uzun yolculuklarda, sürücüler için konforu maksimize eder. 

Estasyon DC Şarj İstasyonu Teknik Özellikler

DC şarj ünitelerinin sahip olduğu özellikler de istasyon türüne ve hizmeti sunan markaya göre değişiklik gösterebilir. Estasyon DC hızlı şarj istasyonu aşağıdaki özelliklere sahiptir:

  • 2 CCS soket

  • 120 kW maksimum cihaz gücü

  • Ara Yüz OCPP 1.6J

  • Dokunmatik ekran

  • 4,5 metre kablo uzunluğu 

  • Ödeme APP/RFID

  • Basit ve anlaşılır arayüz 

Cihaz kurulumu yapıldıktan sonra ödemeler uygulama üzerinden veya RFID kartlar ile temassız bir şekilde yapılabilir. 

Estasyon mobil uygulaması üzerinden kullanıcılar; istasyon noktaları, şarj ünitelerinin uygunlukları, tarifeler, şarj işlemine dair tarih, süre, bedel ve enerji aktarım miktarı gibi verilere anında erişilebilir.

DC Şarj İstasyonu Fiyatları

Estasyon olarak sahadaki alt yapı, markalama ve uçtan uca montaj hizmetleri ile istasyonlarınız anahtar teslim olarak faaliyete hazır hale getirilmektedir.

DC şarj istasyonlarının fiyatlarını etkileyen temel giderler şu şekildedir:

  • Ünite maliyeti

  • Altyapı maliyeti

  • Markalama maliyeti

Elektrikli araba DC Şarj İstasyon alanları bireysel ya da kurumsal tüm müşterilere hizmet vermeye açık, işletmesi markamıza ait olmak üzere yapılandırılabilir. Bunun dışında bayilik talebi olması durumunda; istasyon için gerekli altyapı, montaj, markalama ve idari izinleri dahil olmak üzere uçtan uca kurgulanıp faaliyete hazır konuma getirilmektedir.

DC şarj istasyonu fiyatları için tek bir rakamdan söz edebilmek olanaksızdır. Çünkü istasyon maliyetlerinin belirlenmesinde birden fazla etken söz konusudur.  

DC şarj istasyonu kurulum talebi için bizimle irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

DC Şarj İstasyonu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Elektrikli araçların her geçen gün daha yaygın hale gelmeye başlamasıyla birlikte, şarj istasyonlarına duyulan ihtiyaç artık daha fazla. Elektrikli araçların şarj gereksinimlerini karşılayabilmek için farklı lokasyonlara kurulan şarj istasyonlarından DC şarj istasyonu, hızlı şarj edebilme özelliği ile ön plandadır.  

DC şarj istasyonları yeni yeni yaygınlaşmaya başladığından, elektrikli araç sahiplerinin aklına çeşitli sorular takılabilir. Bu noktada sıklıkla sorulan bazı soruları sizler için yanıtladık. 

DC Şarj İstasyonu Nedir?

DC şarj istasyonu, elektrikli araçların yarım saat gibi kısa bir sürede şarj olmasını sağlayan, hızlı ve güvenilir bir araç şarj teknolojisidir. 

Şarj İstasyonları AC mi, DC mi?

Kurulum tipine göre ülkemizde hem AC hem DC şarj istasyonları bulunmaktadır. Hızlı şarj istasyonları arıyorsanız Estasyon uygulaması üzerinden hangi lokasyonda DC Şarj Ünitesi olduğunu bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Elektrikli Araç AC ve DC Şarj Ünitesi Farkı

DC Hızlı Şarj Ünitesi Nasıl Çalışır?

DC hızlı şarj üniteleri doğrudan şebekeye bağlanır ve bu sayede daha yüksek güçlerde çalışır. 

DC Hızlı Şarj Cihazı Çıkış Gücü Kaç KW' tır?

Elektrikli araba hızlı şarj cihazı genellikle 100 kW ve üzerinde çıkış gücü ile şarj yapar. Estasyon şarj istasyonlarında ise 120 kW çıkış gücü ile şarj olanağı sunulur. 

DC Hızlı Şarj Ne Kadar Sürer?

DC teknolojisi ile bir elektrikli aracı tamamen şarj etmek ortalama 30 - 40 dakika sürmektedir. Tüm Elektrikli araç marka ve modellerin DC Şarj süresini öğrenmek için elektrikli araba şarj süresi hesaplama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

DC Hızlı Şarj için Hangi Konnektör Kullanılır?

DC şarj istasyonlarında 2 CCS soketli konnektörler kullanılır. 

DC Şarj AC Şarjdan Pahalı mı?

Evet, DC hızlı şarj ünitesi ile araç şarj etmek, AC şarj ünitelerine göre daha pahalıdır. AC ve DC Araç şarj Fiyatları için tıklayın.

Eve DC şarj İstasyonu Kurulabilir mi?

DC şarj istasyonları, doğrudan güç kaynağına bağlı oldukları için gerek alt yapı gerek kurulum maliyetleri dolayısıyla ev kullanıcılarına uygun değildir. Bu tür araç hızlı şarj istasyonları; AVM, hastane, dinlenme tesisleri, otoyol kenarları ya da otopark gibi yerlere kurulur. 

DC Şarj İstasyonlarını Nasıl Bulurum?

Estasyon web sitesinden, estasyonlar kategorisini tıklayarak elektrikli araç şarj istasyonları haritasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sorularınız İçin

Her zaman daha iyi bir hizmet sunmak için kendimizi geliştiriyor ve görüşlerinizi önemsiyoruz.

Bize Ulaşın 0850 205 44 22
contact-us

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Estasyon ve hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen iletişime geçin.