Kısa Dönem Elektrikli Araç Kiralama

Kısa Dönem Elektrikli Araç Kiralama

Kısa Dönem Elektrikli Araç Kiralama

SIXT rent a car ile Kısa Dönem Elektrikli Araç Kirala!

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte elektrikli araçlar daha sık tercih edilmeye başlandı. Günümüzde kullanılan ve içten yanmalı motorlara sahip olan araçlar, gelecekte yerlerini elektrikli araçlara bırakacak. Bu noktada dünyada pek çok ülke de elektrikli araçların kullanımının yaygınlaşması için çeşitli teşviklerde bulunuyor. Geleceğin vazgeçilmezi olan elektrikli araç kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte araba kiralama sektöründe de elektrikli araçlar aktif olarak yer almaya başlayacak.

Elektrikli aracınızı kiralamak için sixt.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Daha düşük maliyetlerle daha uzun yol alabilmeleri, yeni nesil teknolojiler ile donatılmaları ve çevre dostu olmalarıyla öne çıkan elektrikli araçlar, her geçen gün daha fazla kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Elektrikli araçların sağladığı faydaları yaşayabilmek için satın almak tek yol değildir. Kısa dönem elektrikli araç kiralama olanağı sayesinde, elektrikli araçların cazip avantajları ile araç kiralamanın sağladığı yararlar bir arada deneyimlenebilir. 

 

Elektrikli Araç Kiralama

Uzun yıllar boyunca tüm dünyada kullanılan içten yanmalı motorlara sahip araçlar, elektrikli araçların geliştirilmesi ile birlikte eski cazibelerini kaybetmeye başladı. Aşılamaz ya da aşılması uzun yıllar alır diye düşünülen pil sorununa da efektif bir şekilde çözüm sunulmasıyla birlikte, trafikte her geçen gün daha fazla elektrikli araca rastlanılmaya başlandı. Araç kiralama hizmeti sunan markalar da müşterilerine elektrikli araç kiralama imkanı sunarak hizmet yelpazelerini çeşitlendirdi. 

Kurumsal ya da bireysel olarak araç satın almak yerine kiralama hizmetlerinden yararlanmayı daha cazip görenler için şimdi kısa dönem elektrikli araç kiralama avantajlarından yararlanma zamanı. 

 

Elektrikli Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Elektrikli araç kiralama işlemi ile diğer araç kiralama işlemleri arasında herhangi bir farklılık bulunmamaktadır. Kiralama firmalarının web sitelerinden, çağrı merkezlerinden veya ofislerinden uygun tarihler için rezervasyon oluşturarak kiralama yapılabilir. Alınacak hizmetten memnun kalabilmek adına, profesyonelliği ve kurumsallığı ile ön plana çıkan firmaların tercih edilmesi önerilir. 

 

Elektrikli Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Elektrikli araç kiralama hizmetinden yararlanmanın hem bireysel hem de kurumsal olarak pek çok avantajı bulunur. Bu avantajlar başlıca şu şekilde sıralanabilir:

  1. Düşük İşletme Maliyeti: 

Elektrikli araçlar, dizel ve benzinli araçlara kıyasla daha az enerji tüketir. Bu yüzden işletmelerin yakıt giderlerinin minimum düzeyde kalmasını sağlar. 

  1. Daha Az Bakım İhtiyacı:

Elektrikli araçlar, içten yanmalı motorlara sahip araçlara göre çok daha az hareketli parçaya sahiptir. Bu yüzden elektrikli araçların bakım ihtiyaçları daha azdır. Bu da bakım giderleri için ayrılan bütçeden tasarruf edilmesi anlamına gelir. 

  1. Vergi Avantajları ve Teşvikler: 

Elektrikli araç kullanımını daha yaygın hale getirebilmek için hükümetler tarafından çeşitli teşvikler sunulur. Ayrıca kurumsal olarak alınan araç kiralama hizmeti, vergi muafiyeti sağlar. 

  1. Çevre Dostu: 

Elektrikli araçlar, çevre dostu olmalarıyla ön plana çıkarlar. Bu araçlarda, dizel ya da benzinli araçlarda olduğu gibi, çevreyi kirleten zararlı gazlar salgılanmaz. Böylelikle sürdürülebilir bir yaşam desteklenmiş olur. Üstelik çevre dostu olmaları, yalnızca zehirli gaz salınımlarının olmamasıyla da sınırlı kalmaz. Elektrikli araçlar son derece sessiz çalıştıkları için gürültü kirliliğinin de önüne geçer. 

  1. Finansman Yönetimi: 

Yeni bir elektrikli araç satın almak yerine elektrikli araç kiralama hizmetine başvurmak, işletmenin elindeki kaynağın yeni yatırımlara yönlendirilmesine ve büyümeye odaklanılmasına olanak tanır.  

 

Elektrikli Araç Kiralama Fiyatları

İçten yanmalı motorlu araçlarda olduğu gibi, elektrikli araçlarda da pek çok marka, model, donanım, kiralama süresi ve yol yardım talebi seçenekleri söz konusudur. Kiralanmak istenilen aracın ve ihtiyaç duyulan diğer hizmetlerin belirlenmesi, net bir fiyat edinilmesi açısından büyük öneme sahiptir. 

 

Bor Holding iştiraki olan Sixt Rent a Car, elektrikli araç kiralamak için gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz firmalar arasında ilk sıradadır. Bireysel ihtiyacınıza en uygun elektrikli araçlar için Sixt Rent a Car’ı ziyaret edebilir, elektrikli araçların sunduğu avantajları eksiksizce deneyimleyebilirsiniz. Elektrikli aracınızı kiraladıktan sonra Estasyonlar'da aracınızı kolaylıkla şarj edebilirsiniz. 

 

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Estasyon ve hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen iletişime geçin.